کریم باقری پس از خداحافظی از فوتبال: از علی دایی دلگیر نیستم

باقری در هشت آذر 76 گل مهم تیم ملی ایران را در بازی تاریخی برابر استرالیا به ثمر رساند و موجبات آن پیروزی به یادماندنی را فراهم کرد.... وی با اشاره به پیشنهادهای ارائه شده از سوی باشگاه های داماش، استیل آذین و تراکتورسازی نیز گفت: من با عابدینی و همچنین احمدرضا عابدزاده دوست هستم و ارتباط نزدیکی با هم داریم اما قرار نیست به این تیم ها بروم. از باشگاه تراکتورسازی نیز پیشنهادی ندارم، اما اگر هم داشتم به صلاح نیست که آخرین سال فوتبالم را در جایی غیر از پرسپولیس باشم و با تیم دیگری خداحافظی کنم.

کریم باقری یکی از محبوبترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران هم‌زمان با هشتم آذر و بازی تاریخی با استرالیا از فوتبال خداحافظی کرد. او پس از هجده سال بازی در تیم‌های مختلف کفش‌هایش را آویخت.

به گزارش ایسنا، کریم باقری کاپیتان پرسپولیس اعلام کرد که دیگر فوتبال بازی نخواهد کرد و تنها در تمرینات تیم پیشکسوتان حاضر خواهد شد.

کریم باقری پس از بازی ایران و برزیل نتوانست دیگر به ترکیب اصلی پرسپولیس بازگردد و حتی حبیب کاشانی و علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی باشگاه پرسپولیس اعلام کردند که ترتیب برگزاری یک بازی دوستانه تحت عنوان بازی خداحافظی را در 24 دی برای او فراهم کرده‌اند اما باقری اعلام کرد که هر زمان خودش احساس کند نمی‌تواند بازی کند از فوتبال خداحافظی می‌کند.

علی دایی هم گفت که او در اندازه‌ای نیست که بخواهد برای "آقاکریم" تصمیم‌گیری کند. با این حال با وجود تمام این اظهارنظرها و در شرایطی که قرار بود باقری سه‌شنبه درباره آینده‌اش تصمیم‌گیری کند، او یکشنبه شب اعلام کرد که دیگر به میادین فوتبال بازنخواهد گشت.

باقری بازی در تیمی دیگر را هم منکر شده و گفته دلیلی برای ادامه بازی نمی‌ییند. او اعلام کرده تنها در تمرینات تیم پیشکسوتان حاضر خواهد شد.

باقری در اقدامی غیرحرفه‌یی پس از بازی با داماش در تمرینات پرسپولیس شرکت نکرد و علت شرکت نکردنش را "بیماری" مادرش عنوان کرد.

باقری از سال 1371 به طور حرفه‌ای فوتبالش را در تراکتورسازی آغاز کرد. او دو سال بعد به کشاورز رفت و با درخشش خود در این تیم تهرانی جذب پرسپولیس شد. باقری پس از انجام بازیهای درخشان در پرسپولیس و تیم ملی راهی آرمینیا بیلفلد آلمان شد و در مدت 51 بازی 4 گل برای این تیم به ثمر رساند. او سپس به صورت قرضی به النصر امارات رفت و تنها 8 بازی برای این تیم انجام داد. بازیکن محبوب تیم ملی سپس با پیوستن به چارلتون انگلیس نخستین بازیکن ایرانی حاضر در لیگ برتر انگلیس لقب گرفت اما نتوانست به فوتبال در این کشور ادامه دهد و به خاطر خانواده‌اش تصمیم گرفت به آسیا بازگردد. باقری پس از چارلتون، السد قطر را برای ادامه فوتبال انتخاب کرد و کمتر از یک فصل برای این تیم قطری بازی کرد اما او سرانجام دوباره به پرسپولیس بازگشت. باقری هشت سال است که به طور مداوم برای پرسپولیس بازی می‌کند. باقری از هشت سال پیش تاکنون در 178 بازی برای پرسپولیس به میدان رفته و موفق شده 29 گل برای این تیم به ثمر برساند.

باقری در هشت آذر 76 گل مهم تیم ملی ایران را در بازی تاریخی برابر استرالیا به ثمر رساند و موجبات آن پیروزی به یادماندنی را فراهم کرد.

باقری مهر گذشته و پس از 87 بازی ملی در بازی دوستانه ایران برابر برزیل از فوتبال ملی خداحافظی کرد. او در 87 بازی 50 گل برای تیم ایران به ثمر رساند و گلزن‌ترین هافبک تاریخ فوتبال ایران لقب گرفت.

باقری پس از جلسه ای که با کاشانی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس داشت، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: من تصمیم خود برای خداحافظی از فوتبال را گرفته ام و روی این تصمیم نیز فکر کرده ام. در مقطع فعلی به صلاح من است که از فوتبال خداحافظی کنم.

 

باقری درباره این خبر که قرار است تصمیم خود را روز سه شنبه اعلام کند نیز گفت: قرار نیست سه شنبه اتفاقی بیفتد. کاشانی در جلسه با من توصیه کرد که بیشتر روی تصمیمم فکر کنم و با دوستان مشورت کنم و سپس آن را اعلام کنم. اما من تصمیم نهایی ام را گرفته ام و برای همیشه خداحافظی می کنم.

 

وی با اشاره به پیشنهادهای ارائه شده از سوی باشگاه های داماش، استیل آذین و تراکتورسازی نیز گفت: من با عابدینی و همچنین احمدرضا عابدزاده دوست هستم و ارتباط نزدیکی با هم داریم اما قرار نیست به این تیم ها بروم. از باشگاه تراکتورسازی نیز پیشنهادی ندارم، اما اگر هم داشتم به صلاح نیست که آخرین سال فوتبالم را در جایی غیر از پرسپولیس باشم و با تیم دیگری خداحافظی کنم.

 

کاپیتان پرسپولیس درباره دلخوری وی از علی دایی نیز گفت: از علی دایی دلخور نیستم و می دانم که او باید مصلحت تیم را در نظر بگیرد. بین ما هیچ گونه کدورتی نیست.

/ 0 نظر / 7 بازدید