چهل روز از وداع با حاج محمد مهدی کنگری گذشت

امروز چهل روز است که یوسف پذیرای برادرزاده خویش است و مطمئنا حرفهای زیادی برای گفتن دارند.حاج صاحبعلی هم که در این دنیا به آروزی خویش نرسید و نتوانست خبری از یوسف گمگشته اش که در نینوای خمینی کبیر آرمیده بود بگیرد هر دو نوگل خویش را در آغوش دارد.

در وداع آخرش نیز با قرآنی مانوس بود که خاندان بزرگش نزدیکی به آنرا توصیه نموده بودند.

آموخته بود که چون پدربزرگ،پدر و عموهای شهید وجانبازش برای درنوردیدن اقیانوسها و رسیدن به ملکوت می بایست شنا کردن بیاموزد و به رسم خاندان جلیل القدرش در این راه بیقراری میکرد.او از خاندان استوار مردی همچون حاج صاحبعلی کنگری بود همو که در چند روز دنیا در تربیت فرزندانی صالح کوشیده و مردانی فرزانه را تحویل جامعه داده بود که در دیانت و تقوا زبانزد عام و خاص بودند.از دامن پاک مادری بیرون آمده بود که شیرزن صحرای کربلا را اسوه خویش میدانست.عموی وی یوسف کنگری شهید قافله نینوایی بود که خمینی کبیر قافله سالار آن بود و پدر بزرگش یگانه مردی که شهادت را برگزیده بود تا چند روز دنیا را در بستر عافیت ترک ننماید. 

در روز دوم فروردین عزیزی از میان ما پر کشید .

مهندس محمد مهدی کنگری مربی و قهرمان شنا و واتر پلوی کشور و غواص بین المللی  دار فانی را وداع گفت وی متولد بیست و دوم دی ماه 1364 بود و از6سالگی ورزش شنا را آغاز نمود و در طول زندگی پر بار خود عزیزان زیادی را با ورزش شنا آشنا نمود . فردی متعهد و مومن بود که رضایت خلق خدا گواه بر این مدعاست . روحش شاد.چهلمین روز درگذشت این جوان فرزانه را بهمراه همسنگران یوسف،بسوگ می نشینیم و علو درجات ایشان را از درگاه خداوند مسئلت داشته و صبری جمیل بر پدر و مادر داغدارش خواهانیم.مجلس اربعین آنمرحوم روز پنجشنبه مورخه ١۵/٢/٩٠از ساعت ۴الی ۶ بعد از ظهر در مسجد امام رضا(ع)واقع در ائل گلی - چهار راه گلشهر برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 61 بازدید