کیهان سال 82: اصلاح یارانه ها بدون واقعی کردن درآمد مردم ظالمانه است!

  • هاشمی : راهی جز کاری که دولت سازندگی آغازگر آن بود وجود ندارد!
  • مطابق برخی ایرادات به دوره سازندگی حتما الان باید بگوئیم «انقلاب» توقع مردم را بالا برده که «حالا» همه می‌خواهند درس بخوانند!؟
  • از کنار رفتنم متاسف نیستم ولی از کنار گذاشتن برنامه‌های کلان کشور متاسفم
  • رهبری در اصلاح انحرافات اجرای برنامه‌‌ها قدرت ورود و عمل دارند
  • من هیچوقت معتقد نبوده‌ام که شرایط را به‌گونه‌ای نگه داریم که «مردم» توقع نکنند و فقیر بمانند تا «توقع» نکنند!
  • عمده دیدگاه‌های اقتصادی من نظر و اعتقاد رهبری در زمان ریاست جمهوری بود
  • موج‌سواری سیاسی بر آلام «فقرا» کار سهلی است ولی تغییر وضعیت واقعی زندگی آنان نیاز به برنامه‌ریزی دارد

سایت هاشمی منتشر کرد :

یکی از مهم‌ترین فرازهای تخطئه تاریخ پرافتخار «نهضت و نظام» تخریب دوران پرشکوه بازسازی در «دولت‌سازندگی» است، دولتی که به‌جای «صندوق ذخیره ارزی پروپیمان» باید در فکر ترمیم کسری ۵۰ درصدی بودجه سالیانه‌اش می‌بود و در عین حال که «روبانی» را نیز برای افتتاح کردن «پروژه‌ای به ارث برده» در پیش‌رو نداشت، فقط باید به این نکته اندیشه می‌کرد که «کلنگ بازسازی» را در کدام نقطه فرودآورد؟ آیا در خرابی‌های گسترده زیربنای غرب کشور و یا در ویرانه‌های پالایشگاههای جنوب و خارک؟ و یا در تهران، شیراز، اصفهان و یا دیگر شهرهای دور و نزدیک که میلیونها جوان را اکنون بعد از خاتمه جنگ تحمیلی و فراغت از «دفاع از کشور» جویای «اشتغال» و کار می‌دید؟..........به راستی حق ملت بزرگ ایران از توسعه و پیشرفت را «دولت سازندگی» چه پاسخی داد؟
هر چند بر این اعتقادیم که «تاریخ» در قضاوت خود اشتباه نخواهد‌کرد و هر «حقانیتی» حتی به زور قدرترین «جنگهای روانی مجعول» در سینه خاک مدفون نخواهد گردید ولی نمی توانیم اعجاب خود را از تغییر مواضع شگفت انگیز برخی صحابه میدان سیاسی کشور پنهان کنیم که روزی تخریب را بد می دانند و روزی انجام آن را فریضه ! روزی بر ظلم اجرای اصلاح یارانه ها بر مردم اصرار می ورزند و روز دیگر چشم بر تمام حقایق اقتصادی کشور می بندند و منادی شجاعت اجرای ان می شوند و روزی هم اوامر امام را مولوی و ارشادی کردند و روز دیگر ......  بد ندیدیم که شما و خود را میهمان مناظره یارانه ای - اقتصادی کیهان با آیت الله هاشمی در سال ۸۲ کنیم که قضاوت منصفانه را بسیار تسهیل می کند :

/ 0 نظر / 8 بازدید